עוד סערה בוועדת החוקה – סער לסעדה: “אתה בעיניי אפס מאופס”

ועדת החוקה של הכנסת היא מוקד הדרמות הגדול של השבועות האחרונים, בעקבות הדיונים הנערכים בה בנוגע להחלשת בתי המשפט. רק לפני ימים אחדים היה זה יו”ר הוועדה, שמחה רוטמן, שהציע למשוך את מסמך חוות הדעת של יועמ”ש הוועדה בטענה שהוא מוטה, ועורר עליו את זעמם של ח”כים מהאופוזיציה שהאשימו אותו: “אתה מהלך אימים”.

הדיונים הסוערים בוועדה גררו הוצאתם של ח”כים רבים מהאופוזיציה על ידי רוטמן, שהואשם כי הוא משליט טרור ואינו מאפשר לדבר, בעוד הוא עצמו מדבר דקות ארוכות.

“במקומך הייתי שותק”

היום נוסף פרק חדש לסגת הצעקות בוועדה, כאשר בדיון על הצעת חוק יסוד: השפיטה (חיזוק הפרדת רשויות) שר המשפטים לשעבר גדעון סער (המחנה הממלכתי) התפוצץ על ח”כ משה סעדה (הליכוד), לשעבר סגן מנהל מח”ש: “אני בדיוק האיש שיטיף לך צדק, אתה בטח לא מר צדק. אני נבחרתי חמש פעמים על ידי בוחרי הליכוד – אתה שוריינת רק כי ניהלת מו״מ עם איילת שקד, ואני אומר זאת מידיעה ובהזדמנות אמסור עוד פרטים.

“אתה לא תטיף לי מוסר. אתה בעיניי אפס מאופס. אני לא מתכוון להתנצל, האיש הזה מכפיש את שמי. לא אחזור בי אבל אני מוכן לנמק ולהרחיב”.

סעדה השיב לו: “מעבר לאיבוד העשתונות שלך והסגנון הנמוך והלא מכובד שבו אתה נוקט, אני מבין שאחרי החבירה לשמאל אתה מחפש דרך להכפיש את מי שבאמת מתכוון להשפיע במקום ממנו אתה ערקת. אחרי שיישרת קו עם כל מי שתרם להשחתת מערכת המשפט והפרקליטות, במקומך הייתי שותק”.

לצפייה בסערה בין סער לסעדה, באתר הכנסת:

עוד כתבות ישראל היום

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes