סערת דוד חודק: בן גביר הנחה את אנשי משרדו שלא להעניק רישיון נשק לעו”ד

השר לבטחון לאומי איתמר בן גביר הנחה את הגורמי המקצועיים במשרדו שלא להעניק רשיון אקדח לעורך הדין דוד חודק, בעל עיטור העוז ממלחמת יום הכיפורים, לאחר שאמר בשבוע שעבר בכנס לשכת עורכי הדין באילת כי “אם מישהו יכריח אותי לחיות בדיקטטורה, ולא תהיה לי ברירה – לא אהסס להשתמש באש חיה”.

דבריו של עו”ד חודק עוררו סערה והוא מיהר להתנצל. אך עם זאת, בפרקליטות החליטו כי לאחר שהדברים שכתב הם בבחינת “דברי הסתה לאלימות”, יש לפתוח בחקירה פלילית נגד חודק.

בתגובה פרסם חודק התנצלות בטוויטר ואמר כי “אני מצטער מעומק לבי על כך שדבריי פורשו לא נכון וגרמו לסערה” כתב, “חשוב לי לציין שאני מתנגד לאלימות. מעולם לא פעלתי באלימות. אסור שניגרר למלחמת אחים. ממלחמה כזו יהיו רק מפסידים. אנו נמצאים בתקופה קריטית לעמנו…אני מבהיר ומדגיש – אין בשעתי לנקוט או ליזום אלימות. רציתי להזהיר מפני דיקטטורה עתידית”. אתמול נחקר חודק באזהרה בלהב 433 בחשד לעבירה של הסתה לאלימות ובסיומה של החקירה שוחרר לביתו.

לאחרונה, בעקבות הנחייתו של בן גביר הוכפל באגף לרישוי כלי ירייה במאות אחוזים מספר מקבלי הרישיונות לנשק מכ-2,000 רשיונות לעשרת אלפים רשיונות בחודש. מדובר עליה של כ-500% במתן רישיונות לנשק. רק בשלושת הימים האחרונים ניתנו למעלה מ-1000 רשיונות.

במסגרת זו בוצעה במשרד לבטחון לאומי עבודת מטה מקיפה שמסגרת התגלה שבין מבקשי הרשיון לאקדח נממה עורך הדין חודק. גורמי המקצוע במשרד הפנו את הבקשה לבן גביר ובעיצה אחת הוחלט שלאור דבריו האחרונים הרשיון ישלל ממנו לעת עתה. “מי שקורא להשתמש בנשק לא ייקבל רשיון לנשק” הבהיר בן גביר לאנשי משרדו וביבקש לפעול ברוח זו.

במשרד לביטחון לאומי אומרים כי מטרת המפכה באגף למתן רישיונות נשק הינה לתת מענה מיידי לכ- 9,000 אזקחים הממתינים לקבלת אישור לנשיאת נשק. בן גביר הנחה את אנשי האגף כלי יריה במשרד לביטחון לאומי לפעול עד חודש מאי 2023 במתכונת חירום לפיה, קציני צה”ל ושב”ס במילואים הממתינים לאישור נשיאת נשק אישי יאושרו במסלול פטור מראיון.

בנוסף, הוחלט להרחיב במיידית את שעות המענה הטלפוני במוקד ושעות קבלת הקהל כך שזמני ההמתנה לקבלת אישור לנשיאת נשק אישי יצומצמו בכ- 75% והאישורים ינתנו תוך 45 יום בלבד. כמו כן, לאחר מתכונת החירום תוכפל כמות עובדי האגף לרישוי ופיקוח כלי ירי בכ-40 עובדים ויוכפלו שירותי מיקור החוץ של המוקד ויורחבו שעות המענה הטלפוני.

לדבריו דל בן גביר “אין סיבה שתהיה המתנה של 7 חודשים לאישור נשיאת נשק ולא אאפשר שיהיו כ- 10,000 ממתינים לקבלת האישור. מעתה מרגע הגשת הבקשה ועד תיאום ראיון יחלפו 45 יום.

תחושת הביטחון האישי של האזרחים צנחה בשנים האחרונות ועל מנת להאיץ את כמות נושאי הנשקים ברחובות, באופן שיוכל להציל חיים בזמן אמת”.

עוד כתבות ישראל היום

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes