נמל תל אביב נצבע בלבן, חלקי בניין נפלו במרפסת דירה בגינדי TLV | תיעוד

“ברברה” נכנסה ליומה השני, וגשם ממשיך לרדת לסירוגין מהצפון ועד צפון הנגב. משבי הרוח עדיין עזים ושלג ירד בחרמון, בגוש עציון ובצפון רמת הגולן. בחברת החשמל אמרו לאולפן ynet שהם “נמצאים בשטח מסביב לשעון”, בכבאות מסרו שהם “מוכנים לכל תרחיש”. מתי הסערה תהיה מאחורינו, ומי שיאנית הגשם?

הסערה “ברברה” נכנסה הלילה (בין שני לשלישי) אל יומה השני, הגשם ממשיך לרדת היום לסירוגין מהצפון ועד לצפון הנגב – וצפויות כמויות משמעותיות של גשם בעיקר בצפון ובחוף. הרוחות עדיין חזקות, אך במהלך היום מהירותן – שהגיעה במהלך היממה האחרונה לעוצמות של יותר מ-80 קמ”ש ואף לשיא של כ-99 קמ”ש – תדעך יחסית. כתוצאה מהרוחות הלילה התנתקו קורות חיפוי במגדלי גינדי TLV ונפלו למרפסות של הדיירים. 

  • עץ קרס על מלאכי בן ה-11, אביו: “צעקתי והוא לא ענה, המראה היה מזעזע”

הטמפרטורות ירדו, והיום צפוי להיות אחד הימים הקרים השנה. שלג כבד ירד בחרמון, ושלג ירד גם בגוש עציון ובצפון רמת הגולן. ייתכן שיירד שלג גם בפסגות הגבוהות בגליל, ובהרי המרכז הגבוהים ייתכן שלג מעורב בגשם או שלג קל לפרק זמן קצר. בנמל תל אביב יש הצפות בעקבות מזג האוויר הסוער.

הרצל פרידמן, מנהל אגף הנדסת רשת החברת החשמל, סיפר בריאיון לאולפן ynet על ההיערכות. “אנחנו בחברת החשמל נמצאים בשטח כל הזמן, סביב השעון”, הוא סיפר. “כל הלילה עובדים היו ונתנו מענה, החברה התארגנה מבעוד מועד. המנכ”ל לפני יומיים קבע מתכונת חירום, זה אומר הפסקת כל העבודות היזומות שלנו ותגבור העובדים בשטח והמוקד”. 

“מזג האוויר הזה מאופיין ברוחות חזקות ועצים שקורסים לנו על הרשת”, המשיך פרידמן. “באשדוד נפל פיגום וקרע לנו את החוטים. כשהעובדים מחזירים את אור ואת החשמל לבתים, אפשר לראות שיש להם אור בנשמה, שמחה, ואז הם עוברים לאירוע הבא. לשמחתי, האירועים נגמרו בקריעת חוטים כתוצאה מעצים שנפלו. כשזה קורה אנחנו מגיעים לשטח ומחזירים, כמה שעות והחשמל חוזר. לשמחתי לא חווינו אירועי קיצון. היום מאופיין יותר בקור ולכן אנחנו ממליצים לכולם להתכרבל בשמיכה ופחות להשתמש בגופי חימום, שהם זוללי חשמל”. 

יאיר אלקיים, סגן מפקד מחוז צפון בכבאות והצלה, אמר באולפן ynet כי הם מוכנים לכל תרחיש. “אצלנו בהחלט קר, אבל אנחנו בתחנות, עם כל האמצעים והציוד, מוכנים לכל תרחיש”, אמר. “בהחלט נערכנו לסופה, שאכן הגיעה. יש משקעים רבים בצפון, שלג התחיל לרדת באזורים הגבוהים בגולן ואנחנו מוכנים. תגברנו את הצוותים בתחנות ופתחנו נקודות הזנקה באזורים שהולכים להיות מושלגים, גם בגולן וגם בגליל. בכל הארץ אנחנו מתוגברים עם רכבים ועם שרשראות שלג”. 

יניב אברג’יל, דוור מטבריה, סיפר במשדר על יום העבודה שלו במזג האוויר הסוער. “מאוד קר כאן בטבריה, יורד גשם עז מאוד, אבל אנחנו צריכים לחלק את המכתבים ואת החבילות”, הוא סיפר. “אני כבר 20 שנה עובד בעבודה הזאת, גם בגשם. בטבריה מאוד מאוד חם, גם בחורף וגם בקיץ, אז אני עושה את העבודה הזאת בכיף. אני נהנה מכל דקה. כשיורד גשם אני נכנס למקום סגור”. 

שיא הגשם ביממה האחרונה ירד באזור ירושלים ובהרי שומרון ויהודה. בצובה שבהרי ירושלים נמדדו 74 מ”מ, ובבירה עצמה – 70 מ”מ. יותר מ-50 מ”מ נמדדו גם בהר חרשה שבשומרון (73 מ”מ), בבית ג’מל שליד בית שמש (67), במרום גולן שבצפון הרמה (65), באריאל (58), במעלה אדומים (57), בגת שליד קריית גת (53 מ”מ) ובכפר גלעדי שבאצבע הגליל (50). במישור החוף כמות המשקעים הייתה קטנה יותר. בתל אביב ירדו 18 מ”מ גשם, בחיפה 23 ובאשקלון 11 מ”מ.

false

מחר בבוקר עדיין יהיה קר וגשום, אך משעות אחר הצהריים ההפוגות בירידת המשקעים יהיו ארוכות יותר. בחמישי הסערה תהיה לגמרי מאחורינו, אך היא תשאיר אחריה קור וסיכוי לגשם מקומי. נכון לעכשיו, נראה כי סוף השבוע הקרוב יהיה ללא גשם.

הטמפרטורות החזויות היום והלילה: ירושלים 4-5, תל אביב 11-14, חיפה 9-11, צפת 3-4, קצרין 6-8, טבריה 9-13, נצרת 6-10, עפולה 8-13, בית שאן 9-13, לוד 9-12, אשדוד 10-13, עין גדי 13-17, באר שבע 7-11, מצפה רמון 4-8, אילת 12-19.

מגינדי TLV נמסר: “מרגע היוודע המקרה נתנו מענה מיידי והזעקנו צוותי מהנדסים, שבוחנים את האירוע והנושא כעת בבדיקה. נדגיש כי הבניין עומד בתקנים הנדסיים מחמירים ביותר”.

בכתבה זו שולבו תמונות וסרטונים שהתקבלו במייל האדום או נצפו ברשתות החברתיות. אם ידוע לכם מי צילם, צרו איתנו קשר כאן 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes