מפגן כוח: שר החוץ נשבע אמונים להסתדרות והבהיר כי ייאבק בהצעות של סמוטריץ’ ורוטמן

מפגן כוח: שר החוץ נשבע אמונים להסתדרות והבהיר כי ייאבק בהצעות של סמוטריץ’ ורוטמן

“ביקשתי להגיע לכאן במיוחד לפני העברת התקציב. הדלת שלי תמיד פתוחה ליו”ר ההסתדרות”, אמר השר אלי כהן במפגש עם הנהגת הארגון ■ בהסתדרות מאותתים לסמוטריץ’ ורוטמן כי בניגוד להצעת החוק של האחרון לפגיעה בזכות השביתה, מפלגת השלטון נמצאת בצד שלהם, והם לא ייתנו יד לפגיעה בזכויות עובדים

February 07th, 12PM February 07th, 12PM נתנאל גאמס ההסתדרות במפגן כוח נגד הכוונה של ראשי מפלגת הציונות הדתית לפגוע בזכויות עובדים: הנהגת ארגון העובדים התכנסה הבוקר (ג’) לישיבה מיוחדת עם שר החוץ אלי כהן (הליכוד). “ביקשתי להגיע לכאן במיוחד לפני העברת התקציב, ולהגיד באופן ברור כי לא אתן את ידי לחוק שיפגע בזכויות העובדים”, אמר כהן. “הגעתי לכאן כי זה חשוב לי, כי אתם בהסתדרות מייצגים את עם ישראל”, הוסיף. הדברים זיכו את כהן במחיאות כפיים מצד ראשי ההסתדרות.

בהמשך אף חזר שר החוץ באופן מפורש על דברים שאמר יו”ר ההסתדרות ארנון בר דוד בשבוע שעבר: “היו בעבר ניסיונות לפגוע בעובדים, והם לא עברו. אני פועל מתוך תפיסת עולם שלפיה צריך לשמור על זכויות העובדים, מפני שאנחנו לא רוצים לחיות במדינה עם פערים חברתיים, עם עובדים חלשים וטייקונים”, אמר כהן. “זה לא נכון, זו לא הדרך שלנו. מעמד ביניים חשוב לכלכלה, והוא זה שמניע את גלגלי המשק”, ציין במפגש.

הדברים מגיעים על רקע הצעות חוק שמאיימות לפגוע בזכויות עובדים ובזכות השביתה. יו”ר ועדת החוקה של הכנסת, שמחה רוטמן (הציונות הדתית) הגיש לפני שבוע הצעת חוק שמטילה מגבלות קשות על אפשרות השביתה של עובדים בגופים חיוניים בתחומים כמו חשמל, מים, שדות תעופה ונמלים, רכבת ישראל, אוטובוסים ושירותי בריאות. גם חברו למפלגה, שר האוצר בצלאל סמוטריץ’, הביע לאורך השנים וגם במערכת הבחירות האחרונה, עמדות שליליות במיוחד לגבי ארגוני עובדים, ואף קרא לצמצום זכות השביתה.

בסיום הדברים פנה כהן לבר-דוד ואמר: “ארנון, אתה חבר ושותף לדרך. ישר כוח על זה שאתה מוביל את ההסתדרות בצורה אחראית, ואני אומר באופן ברור לפני העברת התקציב שאהיה שם, כי זה חשוב לעובדים וחשוב למדינה. ישר כוח”. אני מעריך אתכם מאוד, הדלת שלי תמיד פתוחה בפניך ארנון. אני אוהב אותכם ויש לכם חבר בממשלה”.

בהסתדרות מאותתים לסמוטריץ’ ורוטמן כי מפלגת השלטון נמצאת בצד שלהם, וכי הם לא ייתנו יד לפגיעה בזכויות עובדים. גם שרת התחבורה, מירי רגב, התייחסה לנושא בשבוע שעבר ואמרה כי “ממשלת ישראל לא תפגע בעובדים. לא יעבור שום חוק שיפגע בהתארגנות. העובדים הם הפתרון ולא הבעיה, ולכן ההסתדרות תמצא פרטנרים בממשלה להוביל ביחד רפורמות, תוך שמירת זכויות העובדים. זה ווין ווין לטובת הציבור הישראלי. נשתף פעולה ונדאג לעובדים כי זה מנוע הצמיחה של המשק”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes