מיכאלי נגד יאיר נתניהו: קראה למפכ”ל המשטרה לפתוח בחקירת מקרי הסתה

יושבת ראש מפלגת העבודה, חברת הכנסת מרב מיכאלי, שלחה היום (שלישי) מכתב למפכ”ל המשטרה, בנוגע למדיניות האכיפה במקרי הסתה לאלימות וקריאה לפגיעה באנשי ציבור. זאת בעקבות פרסום הודעות השב”כ והמשטרה בימים האחרונים, כי בכוונתם להגביר את האכיפה במקרים אלו.

“לא הסכמתי עם הדברים”: נתניהו יוצא נגד האמירות של בנו יאיריאיר נתניהו במתקפה על בכירי הפרקליטות והמשטרה: “הם בגדו, והעונש הוא לא כלא”

מיכאלי קראה למפכ”ל להורות על פתיחת חקירה במספר מקרים, בהם קריאותיו הפומביות של פעיל הליכוד רמי בן יהודה “לנטרל את היועמ”שית” ורמיזותיו של יאיר נתניהו על כך שיש להוציא להורג את בכירי המשטרה.

היא ציינה במכתב כי: “קיימים בימים אלה איומים רבים במרחב הציבורי, ברשתות החברתיות ובתקשורת. אני קוראת לך לפעול מהר ובהקדם האפשרי לחקירת הגורמים המסיתים, כפי שהוכיחה משטרת ישראל השבוע שביכולתה לעשות”. 

מהמשטרה נמסר בתגובה: “בשל עליית מדרגה משמעותית בהתבטאויות חמורות להסתה, פגיעה ואיומים נגד אישי ציבור החליטו מפכ״ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי וראש אח״מ ניצב יגאל בן שלום כי כל פרסום מהסוג הזה ברשתות החברתיות ובכלי התקשורת יטופל חקירתית על ידי משטרת ישראל.

“משטרת ישראל תנהג באפס סובלנות לפרסומים מסיתים מכל סוג וכל מי שייפרסם או יתבטא בצורה המאיימת ומסיתה לפגיעה באישי ציבור ייחקר תחת אזהרה ואם יתברר כי עבר עבירה פלילית יוגש נגדו כתב אישום. מפכ״ל המשטרה וראש אח״מ רואים בחומרה רבה כל התבטאות המסיתה לאלימות פגיעה ואיום על אישי ציבור. משטרת ישראל לא תמנע מאיש את חופש המחאה במדינה דמוקרטית אך יחד עם זאת לא נאפשר שיח אלים מסית ומאיים”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes