מטוסים בעומק האדמה: איראן חשפה בסיס אווירי תת-קרקעי

איראן חשפה היום (שלישי) בסיס אווירי תת-קרקעי, ראשון מסוגו, על רקע המתיחות הגוברת בינה לבין ישראל והמערב. לפי כלי התקשורת הרשמיים במדינה, הבסיס, המכונה “נשר 44”, הוא “אחד הבסיסים האוויריים החשובים ביותר של הצבא, עם מטוסי קרב המצוידים עם טילי שיוט ארוכי טוח ושנבנה בעומק האדמה”.

לפי סוכנות הידיעות אירנ”א, הבסיס החדש יוכל לקלוט מטוסי קרב חדשים ולהשתמש בהם בפעילות מבצעית. חיל האוויר של איראן מיושן והוא כולל מטוסי קרב מתוקפת השאה, אך טהראן חושקת בכלי טיס חדשים מתוצרת רוסיה. שתי המדינות העמיקו ביניהן את הברית הצבאית בשנה האחרונה, והמערב ואוקראינה מאשימות את רוסיה בשימוש במל”טים מתאבדים מתוצרת איראן.

בתמונות שפרסמו כלי התקשורת הרשמיים באיראן נראו מטוסי קרב בתוך בסיס תת-קרקעי, מסוגם של בסיסי טילים תת-קרקעיים שחשפה בשנים האחרונות. רבים מהמתקנים הרגישים של הרפובליקה האסלאמית חפורים בעומק האדמה או ההרים על מנת להקשות על תקיפתם האפשרית.

באחת התמונות שפורסמו מהבסיס נראו מנהיגי הצבא ומשמרות המהפכה, כשהם חולפים על שלט שעליו נכתב הן בפרסית והן באנגלית אזהרה של המנהיג העליון עלי חמינאי: “התגובה שלנו לכל פעולה מרושעת נגד האומה האיראנית תהיה חמורה וקשה”.

בחודש שעבר הותקף מפעל ביטחוני רגיש בעיר איספהאן שבמרכז המדינה, בפעולה שייחסו גורמים איראניים ואמריקניים לישראל. המתקפה, לפי פרסומים שונים באיראן ובארצות הברית, בוצעה על ידי רחפני נפץ שהורכבו בתוך שטחה של איראן אחרי שהוברחו על ידי גורמים כורדיים מעיראק השכנה.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes