כנופיית עולם שלישי משתלטת על ישראל, והיא באה לחרב את כל מה שעבד פה

כנופיית עולם שלישי משתלטת על ישראל, והיא באה לחרב את כל מה שעבד פה

אף אחד מהפועלים בשרשרת הייצור של נתניהו לא חושב על טובת הציבור – והמהלכים האחרונים שלהם רק מדגישים את זה ■ וגם: האם זה הזמן להשקיע בבורסה בטורקיה, ומה עם השאלות המוזרות בשאלוני העסקה ברשויות מקומיות? ■ כל מה שצריך לדעת על היום שהיה בכלכלה

February 07th, 19PM February 07th, 19PM רותם שטרקמן כמו שהיה נהוג לעתים במדינות עולם שלישי או רביעי, נראה שגם על ישראל השתלטה בחודשים האחרונים כנופיה. כנופיה שבאה לחרב את כל מה שעבד פה פחות או יותר בסדר ב-75 השנים האחרונות, ובמקביל לשדוד את הקופה, לחלק ממנה נתחים למקורבים, ולאזרחים לזרוק רק כמה צעצועים בשקל. בכל יום שעובר אנחנו מקבלים עוד ועוד הוכחות למצב המזעזע שאליו נקלעו אזרחי ישראל מאז הבחירות: נבחרי הציבור באו לעבוד לטובת האינטרסים הפרטיים שלהם ולא למען מי ששלח אותם ומשלם להם משכורת. לפעמים זה נעשה באופן מושחת ולפעמים סתם בניגוד לכל היגיון.

וזה קורה בעוד שהצרות של הציבור רק נערמות. למשל, אכפת למישהו מחברי הקואליציה מיוקר המחיה? ומה עם הסכנות שאותן הזכירה לנו רעידת האדמה בטורקיה וסוריה? נתניהו שהיה כאן ראש ממשלה ברוב העשור וחצי האחרון הורה לבחון (שוב) את הנושא, אחרי אינספור דו”חות שהתריעו על חוסר מוכנות. כי למי אכפת מדו”חות כשאפשר להוציא הודעת פצ’ה קוצ’ה לעיתונות. משרד הפנים שבין היתר אחראי על מוכנות הרשויות לרעידות אדמה מנוהל כיום על ידי אריה דרעי, שכבר לא אמור להיות שר אבל אין לו בעיה לצפצף על בג”ץ ולהמשיך לנהל את העניינים מהבית.

גם מירי רגב עובדת, ובכמה גזרות במקביל. היום מספר לנו אבי בראלי שאלעד ברדוגו, האחיין של שדר הרדיו והשופר של נתניהו יעקב ברדוגו, עשוי להתמנות ליועץ המשפטי של “חברת הבית” של רגב – נתיבי ישראל. לחברה, שצפויה בקרוב לקבל את הביצוע של פרוייקט המטרו עתיר ההשקעות, יש גם ככה תקציב גדול של 6 מיליארד שקל בשנה. בנוסף הכריזה היום רגב על עוד רפורמה מימי הממשלה הקודמת שמבוטלת: “דרך שווה”, שרק לפני שנה הושקה כדי ליצור האחדה בתשלומים על תחבורה ציבורית ושיפור השירות. אבל למה טובה האחדה אם אי אפשר לצ’פר במסגרתה את החרדים והמתנחלים ולעשות קומבינה על הגב של הנוסעים האחרים?

שר החינוך יואב קיש הוא עוד פועל בשרשרת הייצור של נתניהו, ולכן גם הוא לא חושב על טובת הציבור. המטרה של קיש היא הזרמת טונות כסף לחרדים. כל שרי החינוך בישראל בשנים האחרונות הובילו מדיניות שונה מזו של קודמיהם, כותב ליאור דטל, אך אף אחד מהם לא ביטל רפורמה כה גדולה שכבר נמצאת בשלבי יישום, תוך כדי שנת לימודים. חוץ מקיש. בשבוע הראשון בתפקיד ביטל קיש את הרפורמה בבגרויות, באופן פתאומי וללא הצדקה, בעיקר לאור העובדה שהוא עצמו עדיין לא גיבש מדיניות או רפורמה חלופית. היום התברר שהתקציב של הרפורמה ממשיך להיזרק לפח, ובנוסף שתלמידי כיתות י׳ נתקעו בגלל הביטול וקיש חייב להם הסברים.

והנה עוד שר שמשתין מהמקפצה: שנה שלמה הפיצו מפלגות הקואליציה רעל ותעמולה דוחה בנוגע למיסוי הכל כך מתבקש ובריאותי על משקאות ממותקים. כשסמוטריץ’ הגיע לשלטון הוא מיהר לבטל את המס. הבטחות צריך לקיים. והנה היום התברר שהוא בוחן לבטל את הביטול. למה? ככה. כי השקר שולט והכל מותר.

שלא לדבר על מי שעומד בראש כל המדמנה הזאת. שנים מנסה נתניהו בכל כוחו שלא להחזיר הלוואה (הלוואה!) שקיבל מבן דודו המנוח נתן מילקובסקי – ונכשל. אתמול, אחרי שכלו כל הקיצין ואחרי שגם בג”ץ הורה לנתניהו להחזיר את ההלוואה (הלוואה!), הגיש חבר הכנסת עמית הלוי הצעת חוק תמימה: “עובד ציבור יהיה רשאי לקבל תרומה כספית למימון הליך משפטי והליך רפואי הכרחי עבורו ועבור בן זוגו”. בצירוף מקרים קוסמי החוק של הלוי מתאים בדיוק לצרכי נתניהו, מה שיאפשר לו גם לקבל תרומות שגייסו בשבילו בעבר.

מה עוד קורה

1. בלוף הקרמיקה: בית המשפט העליון קבע כי חנויות הקרמיקה גורמות להטעיה, בכך שהן מציגות מחיר פיקטיבי מנופח כדי לתת הנחות

2. אם אתם מתכננים לטוס מחר, רשמו לפניכם שייתכנו שיבושים בנתב”ג בשל סכסוך עבודה של עובדי רשות שדות התעופה

3. סמי פרץ: יו”ר ועדת הכספים, משה גפני, ניסה להשתיק את נגיד בנק ישראל, אמיר ירון, שהביע את דעתו על ההפיכה המשטרית הדוהרת במילים זהירות. אלא שכיועץ הכלכלי לממשלה ואחראי על היציבות הפיננסית במשק, אסור לו לשתוק, לרכך ביקורת או להמעיט מחשיבותה

4. גם וויז של אסף רפפורט מוציאה חלק מכספיה לחו”ל. אתמול פורסם דו”ח במסגרתו בנק ישראל ורשות ני”ע קראו לגופים המוסדיים להוציא השקעות לחו”ל

5. מאיפה עלית, כמה ילדים יש לך – ובאיזה גיל? השאלות התמוהות בשאלון העסקה ברשויות המקומיות

6. עם כל הצער שבדבר, האם זה הזמן להשקיע בבורסה בטורקיה (שצונחת גם היום)?

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes