הנה זה מתחיל: האחיין של ברדוגו בדרך לפקח על 6 מיליארד שקל בשנה

הנה זה מתחיל: האחיין של ברדוגו בדרך לפקח על 6 מיליארד שקל בשנה

“אני פוקד לליכוד”, הודה לפני כמה חודשים עו”ד אלעד ברדוגו, שעשוי להתמנות היום לתפקיד הרגיש של יועמ”ש נתיבי ישראל ■ “חברת הבית” של השרה מירי רגב, צפויה לקבל בקרוב לידיה את ביצוע פרויקט המטרו

February 07th, 13PM February 07th, 13PM אבי בר-אלי “הסניף פה עובד. הוא סניף טוב. יש פה אנשים טובים. הליכוד היא תנועה חיה וגם בלוד התנועה חיה. אנשים פוקדים. גם אנחנו, גם אני – עושה מפקד, עשיתי מפקד, ונראה. הבחירות המקומיות הם רק בשנה הבאה, זה עובר מהר ואנחנו מתחילים להיערך לדבר הזה”, כך התבטא לפני כמה חודשים עו”ד אלעד ברדוגו, תושב לוד ופטריוט מקומי גאה. “אנחנו קוראים לאנשים להתפקד, לבוא ולהשקיע גם במישור הארצי וגם הלאומי”, הפציר עורך הדין במצביעי הליכוד.

ברדוגו הוא אחיינו של יעקב ברדוגו, איש התקשורת ומקורבו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

“אני מניח שיעקב היה מועיל מאוד לנתניהו. הפנים שלו היו מועילות לליכוד”, הוסיף האחיין בראיון תדמית מקוון שנערך לו לפני כמה חודשים בערוץ “ברדוגו לייב” (שבבעלות המשפחה).

“הוא (יעקב) אחד הסמלים של המלחמה שלנו על הדמות היהודית והדמוקרטית של המדינה – ועל איך שאנחנו חושבים שהיא צריכה להיות. לא המדינה הפרוגרסיבית, השמאלנית, פרו-ערבית ופלסטינית שצמחה לנו בשנה האחרונה”, הסביר אז, וגמר את ההלל על דודו, ועל הקמפיין הביביסטי שהוביל: “הוא הרגיש שעושים לנתניהו עוול. הוא הרגיש שמשתלטים על המדינה גופים פרוגרסיביים. והוא החליט שהוא נלחם על הדבר הזה”, כך העיד.

מעבר להיותו בן משפחה מסור, אלעד ברדוגו שימש עד לפני כמה שבועות עורך דין בפירמה הנחשבת גולדפרב-זליגמן. שם, נטען כי “צבר מומחיות ייחודית בייצוג חברות בתחום הבניה והתשתיות… בייצוג יזמים בפרויקטים ביהודה ושומרון וכן ייצוג דמויות בולטות בעולם החרדי”.

באחרונה עם זאת, הודיע ברדוגו על התפטרותו, והיום נודע כי הוא נמנה עם שלושת המועמדים הסופיים במכרז לתפקיד יועצה המשפטי של חברת נתיבי ישראל – זרוע הביצוע העיקרית של משרד התחבורה (6 מיליארד שקל בשנה).

לתפקיד שומר הסף המשפטי נודעת חשיבות גדולה במיוחד בחברה שכבר התמודדה עם מינויים פוליטיים (לרבות בכיסא היועמ”ש), סבלה בשל כך מפרשיית שחיתות קשה (2015) – שממנה עדיין לא התאוששה לגמרי, ושגם היום אמונה על ביצוע הפרויקטים עתירי ההון במשק.

בעוד שרת התחבורה הטריה, מירי רגב, מתעתדת להעביר לידי נתיבי ישראל את ביצוע פרויקט המטרו הגרנדיוזי, התכנסה לפני חצי שעה ועדת כוח האדם של הדירקטוריון כדי לראיין את שלושת המועמדים לתפקיד היועמ”ש. כבר בעוד שעה אמור להתכנס הדירקטוריון כדי לאשר את המועמד הנבחר. זאת, כאשר בראשות הדירקטוריון יושב איש הליכוד לשעבר, יגאל עמדי, שאותו מינתה רגב בסיבוב הקודם שלה במשרד.

בחברת נתיבי ישראל עדיין לא השיבו אם ברדוגו דיווח על זיקתו הפוליטית. זאת, אף שבסרטון התדמיתי שנערך לו הודה כי הוצע לו להתמודד בפריימריס לקראת הבחירות האחרונות. “אני רוצה להשפיע, והכנסת היא המקום להשפיע. אני בודק את העניין הזה, ואם זה יהיה רלוונטי – אעשה זאת”, אמר העורך דין. זאת, לפני שמתח ביקורת קשה על שיטת הבחירות בישראל:

“השיטה אצלנו מאפשרת לקבוצות קטנות להפוך לקבוצות לחץ – עד למקרה קיצון שבו שילמו שוחד לנפתלי בנט כדי שיביא קולות מהימין לשמאל, ייתן להם ראשות ממשלה, והיה דמי (demi) ראש ממשלה למשך שנה”, ניתח ברדוגו בראיון אתו.

בתגובה לפניית TheMarker אמר ברדוגו כי עבר מסלול רגיל: “עשיתי את כל התהליך לפי הספר. הגשתי מסמכים. עברתי ראיון. אני עורך דין 20 שנה, יש לי ניסיון אדיר בתשתיות. אני לא פעיל פוליטי, אלא עורך דין מנוסה ומלומד”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes