איראן פרסמה תמונות של בסיס חיל אוויר תת-קרקעי: “מצויד בטילי שיוט ארוכי טווח”

איראן פרסמה תמונות של בסיס חיל אוויר תת-קרקעי: “מצויד בטילי שיוט ארוכי טווח”

המתקן נחשף שבוע וחצי לאחר מתקפת הרחפנים על מפעל התחמושת באיספהאן – שלפי תמונות הלוויין היה ממוגן. סוכנות הידיעות הממלכתית דיווחה: “זהו אחד הבסיסים האוויריים החשובים ביותר”

February 07th, 12PM February 07th, 13PM

איראן פרסמה היום (שלישי) תמונות של בסיס חיל אוויר תת-קרקעי חדש בשם “עיט 44” הנמצא בשטחה, כך דיווחה סוכנות הידיעות הממלכתית אירנ”א. הסוכנות ציינה כי בבסיס מאוחסנים טילי שיוט ארוכי טווח ומטוסי קרב. “זהו אחד הבסיסים האוויריים החשובים ביותר של הצבא”, נכתב בדיווחים באיראן, אך לא צוין היכן הוא ממוקם מלבד בנייתו באזור הררי.

בסוכנות הידיעות תסנים הוסיפו כי המתקן מכיל גם מתחם לתחזוקת המטוסים, מחסני ציוד ומכליות דלק. “מיקום הבסיס יסייע להפתיע את האויב במבצעים אוויריים”, כתבו בסוכנות הידיעות והזכירו כי זהו לא הבסיס הראשון מתחת לקרקע. חיל האוויר פרסם בשנה שעברה תמונות מבסיס מל”טים שהוקם מתחת לאדמה.

חשיפת המתקן הצבאי התת-קרקעי אירעה כשבוע וחצי לאחר מתקפת הרחפנים שמיוחסת לישראל על מפעל התחמושת באיספהאן. גורמים אמריקאים אמרו לניו יורק טיימס כי המוסד אחראי על שליחת הרחפנים המתאבדים. משרד ההגנה של איראן מסר לאחר התקיפה כי לא היו נפגעים כתוצאה מהפיצוץ, והוסיף כי רחפן אחד פגע במבנה וגרם נזק קל לגג ולפחות שני רחפנים נוספים יורטו בידי מערכות ההגנה האווירית באזור.

צילומי לוויין של חברת “פלאנט לאבס” תיעדו לפחות שני חורים בגג המבנה, ובסוכנות הידיעות אי-פי, שניתחה את התיעוד, דווח כי האיראנים הקימו לוחות משוריינים על גג המבנה במטרה לבלום מתקפות רחפנים או רקטות.

בשבוע שעבר האשים שגריר איראן באו”ם, אמיר סעיד אירבאני, את ישראל במתקפת הרחפנים ומסר כי “איראן שומרת לעצמה את הזכות להגיב באופן נחרץ בכל עת וזמן שהיא תרגיש לנכון”.

בכלי תקשורת בארה”ב צוטטו בשבוע שעבר פקידים בממשלו של נשיא ארה”ב ג’ו ביידן, שאמרו אף הם כי ישראל עומדת מאחורי המתקפה. בריאיון לרשת CNN ביום שלישי אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי ישראל “פועלת נגד תוכניות מסוימות לפיתוח נשק” באיראן, אך לא אישר או הכחיש מעורבות במתקפה באיספהאן.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes