קיבלתם דירה בירושה? לא תצטרכו ללכת לטאבו כדי להעביר אותה על שמכם

במשרד המשפטים הודיעו על השקת שירות חדש, במסגרתו יורשים יוכלו לבצע את הפעולה הנדרשת בטאבו כבר במעמד הגשת הבקשה לצו קיום צוואה אצל האפוטרופוס הכללי. הכוונה היא להקל מעט על הנטל הבירוקרטי הקיים כיום

שירות חדש והקלה משמעותית בהליכים הבירוקרטיים לצו ירושה ורישום זכויות בנכס: במסגרת השירות החדש לציבור, משרד המשפטים מאפשר להגיש יחד עם בקשה לצו ירושה או צו קיום צוואה אצל האפוטרופוס הכללי, גם בקשה לרישום ההורשה ברשות לרישום והסדר זכויות במקרקעין (טאבו), ולחסוך את הפנייה הנוספת לרישום צווי ירושה בטאבו.

במשרד המשפטים מציינים כי מדובר בשירות ראשון מסוגו במשרדי הממשלה, שמטרתו לשפר את השירות של משרד המשפטים לציבור, ומאפשר לשני הגופים לפעול על גבי תשתית טכנולוגית מאוחדת החוסכת נטל בירוקרטי מהציבור.

>> לסיפורים החשובים והמעניינים בכלכלה ובצרכנות – הצטרפו לערוץ הטלגרם שלנו והאזינו לתוכנית כסף חדש ב-ynet radio 

בהתאם, מיד לאחר מתן הצו על ידי רשם הירושה, וככל שהאזרח ציין שהוא מעוניין לפעול לביצוע הפעולה, מועבר הצו מרשם הירושה לטאבו באופן אוטומטי לשם רישום ההורשה במרשם המקרקעין עבור הנכסים שנתבקשו. 

השירות החדש הוא פרי של המשך שיתוף בין האפוטרופוס הכללי לרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין במטרה לייעל ולשפר את השירות לציבור, לקצר את זמני הטיפול ולהפחית את הנטל הבירוקרטי. 

במסגרת השירות ניתן להגיש את הבקשה בקלות וביעילות, תוך שניתן חיווי לפונים על אודות סטטוס הטיפול בבקשה. השירות יביא, בין השאר, לצמצום לוחות הזמנים לרישום הצווים בפנקסי המקרקעין.

איתמר דוננפלד, המנהל הכללי של משרד המשפטים: “משרד המשפטים גאה להשיק את השירות המסייע לציבור ולעורכי-דין המייצגים, כך שהבקשה המשולבת תיתן מענה אחוד לציבור. השירות החדש מהווה בשורה של ממש לציבור והוא פרי של שיתוף פעולה יעיל ופורה בין שני הגופים הגדולים במשרד המשפטים: הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין והאפוטרופוס הכללי והכל במטרה לייעל ולטייב את השירות לציבור, לקצר את זמני הטיפול ולהפחית את הנטל הבירוקרטי”.  

עו”ד דוד שני, ראש הרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין: “מדובר בשירות חדשני ופורץ דרך המהווה צעד חשוב ומהותי נוסף בשיפור השירות לציבור. אנו נמשיך לפעול ולקדם את השירות לציבור ולהקל על הנטל הרגולטורי למען הציבור והמשק. אני מבקש להודות לשר המשפטים ולמנכ”ל משרד המשפטים על הגיבוי בהובלת התהליך”.  

עו”ד בן ציון פיגלסון, האפוטרופוס הכללי והממונה על ענייני הירושה: “אנחנו שמחים לחנוך שירות חדשני ומתקדם טכנולוגית העומד לרשות האזרחים בכל שעות היממה. מערכת זו תאפשר לציבור לפעול ביתר קלות, לעקוב אחר בקשותיו ואופן הטיפול בהן. אני מודה להנהלת משרד המשפטים, לרשות לרישום והסדר זכויות מקרקעין, ולאגף טכנולוגיות דיגיטליות ומידע במשרד המשפטים על שיתוף פעולה נוסף שמביא ערך רב לציבור”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes