דיווח: אפל שוקלת להשיק “אייפון אולטרה” ב-2024

מנכ”ל אפל טים קוק רמז במהלך שיחת משקיעים על נכונות החברה להשיק דגמי אייפון יקרים יותר, בטענה שיש מי שיהיה מוכן לשלם תמורת “הטוב ביותר”. בבלומברג דווח כי דגם יקר יותר יגיע בשנת 2024, ושמו יהיה “אייפון אולטרה”

“דגם קצה למי שרוצה את הטוב ביותר”: מנכ”ל אפל, טים קוק, ציין בשיחה עם משקיעים כי הוא מודע לעובדה שישנם צרכנים שיהיו מוכנים “לשלם יותר” בהנחה ויקבלו את האופציה הטובה ביותר עבור הסכום ששילמו. “עליית המחירים איננה בעיה, ניתן למעשה לשכנע צרכנים להוציא יותר”, אמר.

עוד כתבות שיעניינו אתכם:

  • מה אנחנו יודעים על אייפון 15?
  • כמה עולה סדרת סמסונג גלקסי S23? כל הפרטים
  • אי המטמון: בדקנו את אייפון 14 פרו
  • כל מה שאנחנו יודעים על קסדת המציאות המעורבת של אפל

קוק כמובן הצליח ליצור לא מעט רעש בעקבות הטענה הזו: בבלומברג דווח כי אפל שוקלת לממש את “רצון הצרכנים” לשלם יותר ולהציג בשנת 2024, במסגרת סדרת אייפון 16, דגם חדש שיהיה למעשה דגם הקצה החזק ביותר ויענה לשם “אייפון אולטרה”. קוק כמובן לא אישר שום דבר או חשף את טווח המחיר האפשרי של הדגם.

>> הצטרפו לקהילת הטכנולוגיה שלנו בפייסבוק <<

השיח סביב יצירת דגם שיהיה “הטוב מכולם” בקרב מכשירי האייפון לא ממש חדש – אפל בעצמה פועלת באופן יזום על מנת לבדל ככל שניתן את דגמי הבסיס מדגמי הקצה של האייפון, כשבכל שנה הפער בין דגמי הבסיס לדגמי הפרו של האייפון רק הולך וגדל. ראינו את זה למשל השנה עם סדרת אייפון 14 – דגמי הפרו של הסדרה כללו שלל פיצ’רים ויכולות מתקדמות יותר מאלה של דגמי הבסיס, החל מהמצלמות ועד לערכת השבבים. הפער החומרתי בין מכשירי האייפון צפוי לגדול גם השנה עם סדרת אייפון 15.

false

השינוי המשמעותי בגישת הבידול יגיע כאמור על-פי הדיווחים רק בשנת 2024 ועם סדרת האייפון 16, אז תציג אפל את האייפון אולטרה – דגם חזק ומשופר במיוחד של האייפון שיציע לראשונה הבדלים משמעותיים מאוד גם בהשוואה לדגמי הפרו שאנחנו רגילים לקבל בכל שנה. 

מארק גורמן, עיתונאי בלומברג ומי שנחשב למקור אמין במיוחד בכל הקשור לאפל, ציין כי התרחיש שבו אפל תשיק דגם אולטרה שיצטרף לארבעת דגמי האייפון שמגיעים בכל שנה אפשרי בהחלט, גם אם זה אומר שתג המחיר של האייפון אולטרה יהיה גבוה במיוחד. גורמן ציין בנוסף שנכון לרגע זה אפל לא מתכננת לשלב בסדרת האייפון דגם בעל מסך מתקפל – לטענתו אפל שומרת את פועלה בתחום זה למכשירים בעלי מסכים גדולים יותר.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes