בעקבות רעידת האדמה בטורקיה: תושבי הצפון נדרשים להרתיח מים לפני שתייה ובישול

משרד הבריאות הודיע היום (שני) כי על תושבי בית שאן והמועצה האזורית עמק המעיינות להרתיח מים לפני שתייה ובישול. זאת עקב עכירות חריגה במים, שככל הנראה נגרמה מרעידת האדמה. משרד הבריאות מסר כי ימשיך להתעדכן באיכות המים ובתקינות מערכת האספקה ויעדכן במידת הצורך.

ההודעה תקפה לכלל הצרכנים המחוברים למערכת אספקת מים באזורים: בית שאן, גשר, נווה אור, ירדנה, חמדיה, מעוז חיים, נווה איתן, בית יוסף, כפר רופין, עין הנציב, שדה אליהו, טירת צבי, תל תאומים, רחוב, רוויה, שדה תרומות, מירב, מלכישוע, שלוחות, רשפים, שלפים, מסילות, ניר דוד, מפעלי שאן, אזור תעשייה “פארק צבאים”.

רעידות האדמה החזקות שפקדו את טורקיה ביממה האחרונה הורגשו היטב גם בישראל. במהלך הלילה, ברעידת האדמה הראשונה, תושבים רבים סיפרו כי התעוררו מעוצמתה ובשעות הצהריים התפנו אנשים מכמה בניינים ברחבי הארץ בעקבות הרעש השני. תושבים רבים התקשרו למד”א, אך בארגון ציינו כי לא ידוע על נפגעים או על נזק.

מפיקוד העורף נמסרו הנחיות בנושא לפיהן יש לפעול כשמבחינים בסימנים של רעידת אדמה. השוהים במבנה נדרשים לצאת לשטח פתוח. אם לא ניתן לצאת תוך שניות ספורות, יש להיכנס לממ”ד ולהשאיר את הדלת והחלונות פתוחים, או לצאת לחדר המדרגות ולהמשיך לרדת עד ליציאה מהמבנה. רק אם לא ניתן לפעול כך, יש לשבת בפינה פנימית של החדר או תחת רהיט כבד ולהגן על הראש באמצעות הידיים.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes