בורסות ארה”ב פותחות את המסחר בירידות בהמתנה לנאומו של פאוול

| חדשות Investing.com |

בורסות ארה”ב פתחו את שבוע המסחר ביום שני בירידות שערים, כאשר המשקיעים ממתינים לפרסום דוחות הרבעון הרביעי של 2022 כשעונת הדוחות מתקרבת לסיומה. 

בשוק מצפים לנאומו של יו”ר הפדרל ריזרב, ג’רום פאוול ביום שלישי באירוע של המועדון הכלכלי של וושינגטון, שבוע בלבד לאחר שהפד העלה את הריבית הריבית ברבע אחוז, כדי לקבל רמזים נוספים לגבי המשך תוואי העלאות הריבית של הפד בארה”ב. 

נכון לשעה 16:45 מדד דאו ג’ונס יורד 0.4%, מדד ה- S&P 500 נחלש 0.6% והנאסד”ק מאבד 0.7%.

ביום שישי התפרסם בארה”ב דוח תעסוקה שהראה כי למשק האמריקאי נוספו בחודש האחרון 517 אלף משרות, נתון גבוה בהרבה מההערכות המוקדמות לתוספת של 187 אלף משרות בלבד. כאשר שוק העבודה ממשיך להיות הדוק, המשקיעים חוששים שהפד ימשיך בהעלאות ריבית אל מעבר ל-5% ולא יעבור למדיניות מקלה יותר כפי שציפו בשווקים.  

היום (שני) אחרי המסחר יתפרסמו הדוחות הרבעוניים של פינטרסט (NYSE:PINS) ואקטיויז’ן בליזארד (NASDAQ:ATVI). ביום שלישי ידווחו בריטיש פטרוליום (NYSE:BP), רויאל קריביאן (NYSE:RCL), הרץ ודופונט (NYSE:DD), ברביעי צפויים דוחות אובר (NYSE:UBER), אנדר ארמור (NYSE:UA) ואחרי המסחר ידווחו וולט דיסני (NYSE:DIS) ורובינהוד, בחמישי יתפרסמו דוחות פפסיקו (NASDAQ:PEP) ופייפאל (NASDAQ:PYPL), ובשישי – הונדה.

גם כמה מהמניות הישראליות בוול סטריט יחלו לפרסם דוחות רבעוניים במהלך השבוע. אודיוקודס (NASDAQ:AUDC) תדווח ביום שלישי לפני הפתיחה, ביום רביעי טבע (TASE:TEVA) לפני הפתיחה, ובאותו יום ג’יי פרוג (NASDAQ:FROG), פריון (TASE:PERI), רדקום ורדוור. סייבר ארק תדווח ביום חמישי לפני הפתיחה, ובאותו יום תדווח גם ביונד אייר (NASDAQ:XAIR) אחרי הסגירה.

מניית דל (NYSE:DELL) ירדה ב-2.3% לאחר דיווח של בלומברג לפיו היא מצמצמת 6,650 משרות, או כ-5% מכוח העבודה העולמי שלה, בשל ביקושים חלשים למחשבים אישיים שפוגעים בתוצאות החברה.

מניית טייסון פודס (NYSE:TSN) ירדה ב-4.7% לאחר שיצרנית העוף והבשר פספסה את צפי האנליסטים כשפרסמה את תוצאותיה הרבעוניות, עקב האטת הביקוש וירידה במחירי העוף.

מבין המניות הישראליות הנסחרות בניו יורק, בולטת בפתיחת המסחר מניית תאת טכנו (NASDAQ:TATT) שבשליטת קרן פימי, שמזנקת 7.5% לאחר שדיווחה על חידוש חוזה בהיקף של 50 מיליון דולר לתקופה של 5 שנים. במסגרת החוזה תספק תאת שירותי תחזוקה ליחידות הנעת-עזר (APU) בצי המטוסים של חברת תעופה גלובלית. 

עליות נרשמות גם במניית ברנמילר (NASDAQ:BNRG) שמטפסת 5.4%, רדהיל מוסיפה 4.2% ודריו הלת’ (NASDAQ:DRIO) עולה 1.4% לאחר שפרסמה ביום שני לפני פתיחת המסחר תוצאות כספיות ראשוניות לרבעון הרביעי ולשנת 2022, עם הכנסות של כ-6.7 מיליון דולר וכ-27.5 מיליון דולר בהתאמה. החברה הציגה גם שיפור בפרופיל הפיננסי שלה, והצליחה להוריד את ההפסד התפעולי שלה ביותר מ-30% בהשוואה לרבעון השלישי. 

מנגד, רייל ויז’ן (NASDAQ:RVSN) נופלת 9.4%, מובילאיי מאבדת 5.4% ופלייטיקה נחתכת 5.1% לאחר שחברת Rovio Entertainment (HE:ROVIO), מפתחת משחק הווידאו Angry Birds, הודיעה כי תנהל שיחות עם פלייטיקה (NASDAQ:PLTK) בנוגע למכירה אפשרית.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes