תגידו שלום: הסופה “ברברה” בדרך לישראל

אחרי הגשמים הרבים שירדו בסוף השבוע האחרון, הערב (ראשון) יהיה מעונן חלקית וקר כאשר רוחות חזקות ינשבו ברחבי ישראל ובצפון ירד גשם מקומי בדרום הארץ ויעשה אביך. הרוחות שינשבו הערב מהוות הקדמה לסופה ברברה שתיכנס מחר אל ישראל.

הסערה תתחיל בצפון הארץ בבוקר יום שני ושלג כבד ירד בהר החרמון. בהמשך היום יתפשט לפסגות הרי הגולן והגליל. בשעות הצהרים יירדו גשמים כבדים במרכז הארץ, ויתפשטו לצפון הנגב. הגשמים ילוו בסופות רעמים וברד. במקביל קיים חשש גם לשיטפונות בנחלי המזרח וים המלח.

הסופה ברברה, תלווה את ישראל גם ביום שלישי, וגם ביום זה ירדו גשמים בכל רחבי הארץ. במקביל הקור יתחזק ושלג עשוי לרדת בהרי הצפון והמרכז בגבהים של 900 מטרים. אך ככל הנראה לא יגיע לירושלים. הסערה תימשך אל תוך יום רביעי ועדיין יהיה סיכוי לשלג בהרי הצפון והמרכז מעל 900 מטרים כשאחרי הצהריים ולקראת הערב יתמעטו הגשמים. עם זאת בלילה צפויה קרה כבדה ונרחבת במקומות המועדים.

קור חריג יהיה גם בליל חמישי אחרי סיום פרק הגשם של הסערה. התחממות חלקית תהיה רק ביום שישי ואז תסתיים לחלוטין ההשפעה של הסופה ברברה על ישראל.

על פי תחזית השירות המטאורולוגי עד יום רביעי בערב 8.2 קיים חשש לשיטפונות בנחלי המזרח והדרום, הצפות באזורים המועדים ושלג בפסגות הגבוהות ,חל איסור מוחלט להיכנס ברגל וברכב לאפיקי נחלים בזרימה עד לירידה מוחלטת של מפלס המים- סכנת חיים!

בשירות המטאורולוגי מתריעים כי אסור להתקרב לשפת נחל בשעת שיטפון מחשש להתמוטטות הגדה. ירידה משבילים מסומנים אסורה ומסוכנת-בהצטברות שלג על הקרקע קשה להבחין בשילוט אזהרה של מיקוש ובסכנות אחרות.

בשאלות על מסלולים ואתרי טיול מומלץ להתעדכן טרם היציאה לטיול עם מוקד המידע של רט”ג בטלפון 3639* או בקישור בנושא מזג אוויר יש להתעדכן באתר האינטרנט של השירות המטאורולוגי ובערוצי התקשורת.

עוד כתבות ישראל היום

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes