נתפסו שודדים שפוצצו עשרות כספומטים בגרמניה וגנבו מיליוני אירו

בשנים האחרונות סובלת גרמניה מפושעים שנוהרים אליה מרחבי אירופה, מפוצצים כספומטים ובורחים עם הכסף המזומן. המדינה הודיעה על מעצרם של תשעה חשודים בפיצוצים, שנתפסו בבלגיה ובהולנד. גרמניה דורשת את הסגרתם

גרמניה הודיעה בסוף השבוע על מעצרם של תשעה חשודים במעורבות בפיצוץ עשרות כספומטים בדרום המדינה – במעשי שוד שבהם נגנב סכום של כ-5.2 מיליון אירו. המעצרים היו בבלגיה ובהולנד. 

המשטרה והתביעה הגרמנית, במדינות המחוז הדרומיות בוואריה ובאדן-וירטמברג, דיווחו כי המעצרים היו בפשיטות על 16 נכסים בהולנד ובבלגיה. הפשיטות היו ביום שני. 

החשודים שנעצרו הם בני 25 עד 41, אזרחי הולנד, מרוקו, אפגניסטן, טורקיה ורומניה. התביעה הגרמנית דורשת מבלגיה והולנד להסגיר אותם, בשעה שהחוקרים מחפשים שלושה חשודים נוספים.

מנובמבר 2021 היו 52 פיצוצים בכספומטים ברחבי גרמניה – 51 מתוכם במדינות באדן-וירטמברג ובוואריה. הפיצוץ האחרון היה ב-19 בינואר. רוב הפיצוצים היו בשעות הלילה המאוחרות. האחראים לפיצוצים גרמו לנזק שמוערך ביותר מ-6.7 מיליון אירו – יותר מסכום הכסף שאותו גנבו.

בשנים האחרונות הפכו ההתקפות של פושעים על מכונות למשיכת כסף מזומן לתופעה שכיחה בגרמניה. לפי נתונים רשמיים של משטרת גרמניה, ב-2018 נהרסו 369 כספומטים בפיצוצים במדינה. 

רבים מפורצי הכספומטים הגיעו לגרמניה מהולנד וממדינות אחרות במרכז אירופה. הם עשו זאת בשל תנאיה הגיאוגרפיים: גרמניה ניצבת במרכז היבשת ונהנית מרשת ענפה של כבישים מהירים, שברבים מהם אין הגבלת מהירות – וכך הפושעים יכולים לברוח מהמשטרה ביעילות רבה יותר. 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes