“נושא השיחה הכי חם במוסקבה”: ברוסיה כבר סימנו את היורש של פוטין

יבגני פריגוז’ין, שעומד בראש כח שכירי החרב של רוסיה “קבוצת וגנר”, צובר פופולריות ברוסיה, ויש כאלה שכבר מסמנים אותו כיורשו של פוטין. האם ייתכן שיחליף את נשיא רוסיה כבר במהלך השנה הקרובה? העיתונאי מיכאיל זייגר, מחבר הספר “הגברים של הקרמלין”, התייחס הלילה (בין שבת לראשון) לנושא ב-CNN, והסביר מהו התרחיש שבו זה יקרה.

על רקע ביקורו הצפוי של ביידן בפולין: המסר המאיים של מקורבו של פוטין למערב

“זה ממש מעניין, זה נושא השיחה הכי חם במוסקבה”, אמר זייגר בפתח דבריו. “לאחר 22 שנות שלטון של פוטין, יש עכשיו אדם שעדיין טוען שהוא תומך של פוטין, אבל ייתכן שיש לו את היכולת לאתגר את פוטין והוא כבר הספיק לקבץ סביבו תומכים. הוא נתפס כגיבור עבור חלק גדול מהחלק הפשיסטי והלא ליברלי בחברה הרוסית”.

ולדימיר פוטין נואם: “כמעט כל הפוטנציאל הצבאי של נאט”ו משמש כנגד רוסיה”, צילום: רויטרס

כשנשאל מה תהיה המשמעות של כישלון במלחמה באוקראינה עבור פוטין ופריגוז’ין, הסביר: “הכדור לא נמצא כרגע בידיים של פריגוז’ין. פוטין מינה את גרסימוב למפקד הצבא לאחרונה, ופריגוז’ין, שנמצא במקום מאוד נח מבחינתו, פשוט צריך לשבת ולחכות לכישלון. אף אחד לא מאמין שגרסימוב ישיג משהו בקרב”. 

את דבריו חתם באומרו כי “הכישלון הזה יכול להיות השלב שבו ההנהגה הרוסית תחליט שזה הרגע הנכון לגלות נאמנות לפריגוז’ין על חשבון פוטין”.  

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes