מנהיג ממלכת “ישר-אל” לשופט: “זו הארץ שלי – לא של המדינה והמשטרה”

בית משפט השלום בעכו שיחרר היום (ראשון) בתנאים מגבילים את שי קרמוסטא, ה”מלך” שהכריז על הקמת “ממלכה ריבונית” בתחומי מדינת ישראל. קרמוסטא גם פתח “קונסוליות” בזכרון יעקב ולימים בחדרה, ושעל פי החשד אף החל בהנפקת דרכונים ותעודות רשמיות אחרות.

“זו הארץ שלי – לא של מדינת ישראל, לא משטרת ישראל ואני נשאר פה”, אמר לשופט קרמוסטא שהשבוע יחגוג 48 למחיאות כפיים רמות של חבריו הרבים לממלכה שבאו לתמוך בו. השופט הוותיק, זיאד סאלח, קטע אותו. “אני כעורך דין ייצגתי בזמנו את אלי אביבי, הוא היה בחור נחמד. אבל המדינה שלנו איתנה נגד תופעות מהסוג הזה”, אמר. באולם נעמדה ה”מלכה” שנעצרה יחד עם קרמוסטא ובתום חקירה שוחררה. במהלך הדיון היא החזיקה מעטפה חומה אותה ביקשה למסור לידיו של השופט סאלח. השופט דחה את בקשתה, ועל פי תקנות בית המשפט הפנה אותה למזכירות.

קרמוסטא נעצר על ידי היחידה המרכזית של אגף התנועה במשטרה, לאחר שראש אגף התנועה, ניצב יהודה בן עטר, קיבל דיווח על נוסעי רכב הנושא לוחיות רישוי סגולות לא מוכרות הצליח להכשיל שוטר על אופנוע סמוך לאשדוד בעזרת הצגת מסמכים “דיפלומטיים” של ה”ממלכה” הדמיונית. המשטרה הבטיחה כי תאתר ותביא לדין כל מי שעושה שימוש בלוחיות רישוי כאלה שאת שכמותן היא מעריכה בעשרות ואולי מאות.

בסוף השבוע פורסם בוואלה! כי בישראל פועלת “ממלכה” דמיונית שהחלה להנפיק דרכונים משלה ומסמכים שונים, בהם לוחות זיהוי של כלי רכב, חלקן לכאורה דיפלומטיות, תוך מצג כאילו מדובר בריבון זר שנהנה מזכויות יתר במדינת ישראל. דיירי בניין מגורים אחד בחדרה הופתעו לאחרונה לגלות כי אחת הדירות הפכה ל”קונסוליה” של “הממלכה” – על דלתה מופיע סמלה “הרשמי” של “הממלכה”, ואזהרה: “אתה עומד להיכנס לטריטוריה דיפלומטית השייכת לממלכת ישר-אל (Yashar-El). כניסה לא מאושרת ללא הזמנה רשמית אסורה בהחלט”.

בשבוע שעבר עצרה המשטרה את קרמוסטא, האיש שהכריז על עצמו בפומבי כריבון “התאגיד”, “הממלכה”, או “ממלכת ישר-אל”. קרמוסטא, דמות “מקראית”, כהגדרת המשטרה, הובא כבר פעמיים להארכת מעצר בבית המשפט בעכו, לשם הגיעה קבוצה של אנשים, לכאורה מאותה “ממלכה”.

בסרטון שפרסם קרמוסטא ברשת, הוא הכריז על “פירוק שלטון תאגיד מדינת ישראל” והודיע כי הוא “בעל המסוגלות היחידי על אדמת ארץ ישראל”, תבע אפוטרופסות על כלל התאגידים, מנהליהם, סוכניהם ובעיקר על ראש הפירמידה התאגידית המוכרים כממשלת ישראל, כנסת ישראל ומשרד נשיא המדינה.

בסרטון אחר הוא שואב השראה מ”המדינה” של אלי אביבי ז”ל באכזיב. הוא אומר שייסוד ממלכה יהיה “גאוני”, “כי ככה האצולה, או הממלכה או ממלכות העולם עובדות” ומסביר על “תהליך ריבונות עצמאי ולחבור לעוד קבוצת אנשים שמתנהלת ככה. אפשר להקים מדינה כריבון”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes