כתב אישום הוגש נגד שני צעירים מרהט בגין רצח אחיו של אחד מהם

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה היום כתב אישום נגד הישאם אבו חרמה ומוחמד זיאדנה בני 22 מרהט בגין רצח. בין השניים היה סכסוך עם אחיו של אבו חרמה, והנאשמים ירו לעברו הרגו אותו, וכן פגעו באדם אחר. לנאשמים יוחסו עבירות של רצח בנסיבות מחמירות, ניסיון רצח, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות ועבירות בנשק ותחמושת (נשיאה והובלה), לאבו חרמה יוחסה גם עבירה של שיבוש מהלכי משפט.

שני תושבי רהט יואשמו ברצח אחיו של אחד מהם וניסיון רצח של אחר

מכתב האישום עולה כי הנאשמים היו מסוכסכים עם המנוח, שהינו אחיו של אבו חרמה ובן דודו של זיאדנה. במסגרת הסכסוך במהלך מאי האחרון דקר המנוח את זיאדנה ובדצמבר האחרון בוצע ירי לעבר המנוח והוא נפצע ברגליו. בסמוך לירי ניסה המנוח להצית את רכבו של אבו חרמה. בעקבות הסכסוך, החליטו הנאשמים לנקום במנוח ולגרום למותו, לשם כך, הצטיידו הנאשמים בנשק.

ביום 20 בדצמבר 2022 בשעות הלילה הגיע המנוח לאוהל אירוח במתחם ביתו של חברו בסמוך לרהט. הנאשמים הגיעו אל האזור עם אדם נוסף, הבחינו במנוח ובחברו ואז ירה אבו חרמה לעבר השניים. משהבחינו הנאשמים כי המנוח וחברו נפגעו מהירי, נמלטו במהירות מהמקום. בסמוך לכך הגיעו אנשים נוספים ששמעו את קולות הירי ופינו את הפצועים לבית החולים.

בבקשת המעצר עד תום ההליכים ציינה עו”ד שוורץ מהפרקליטות: “העבירות המיוחסות למשיבים, בנסיבות המתוארות בכתב האישום מעידות כמאה עדים על המסוכנות האינהרנטית הנובעת מהם. מדובר בעבירות שקדמו להן שקילה ותכנון, הצטיידות בנשק ובתחמושת אותם נשאו המשיבים שלא כדין כשהם נחושים לבצע את זממם וברי כי אין עליהם מורא החוק”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes