טייס חיל האוויר לשעבר ועו”ד דוד חודק נחקרו במשטרה בחשד להסתה ואיומים נגד נתניהו

טייס חיל האוויר לשעבר ועו”ד דוד חודק נחקרו במשטרה בחשד להסתה ואיומים נגד נתניהו

זאב רז, שהשתתף בהפצצת הכור בעיראק, שוחרר לביתו לאחר שכתב בפייסבוק: “אם יקום ראש ממשלה וייטול לעצמו סמכויות דיקטטוריות הוא בן מוות”. חודק אמר שישתמש באש חיה כדי למנוע מישראל להיות דיקטטורה

February 05th, 18PM February 05th, 19PM

טייס חיל האוויר לשעבר זאב רז ועורך הדין דוד חודק נחקרו היום (ראשון) ביחידה להב 433 של המשטרה בחשד להסתה ואיומים נגד ראש הממשלה, בנימין נתניהו. מהמשטרה נמסר כי חקירתו של רז הסתיימה ושבתומה הוא שוחרר לביתו “בערבויות המתאימות” – כך כלשון ההודעה. חקירתו של חודק נמשכת בשעה זו במשרדי היחידה.

רז פרסם אתמול פוסט בפייסבוק ובו כתב כי “אם יקום ראש ממשלה וייטול לעצמו סמכויות דיקטטוריות, ראש הממשלה הזה הוא בן מוות, פשוט כך, יחד עם שריו ועושי דברו”. חודק אמר בכנס של לשכת עורכי הדין בשבוע שעבר כי הוא “ישתמש באש חיה” כדי למנוע את הפיכתה של ישראל לדיקטטורה. “אם מישהו יכריח אותי לחיות בדיקטטורה ולא תהיה לי ברירה אחרת”, הוא הסביר.

בעקבות הפרסומים הודיעה אתמול המשטרה שתחקור באזהרה כל אדם שייחשד בפרסום דברי הסתה נגד אישי ציבור, ברשתות החברתיות או בכלי התקשורת. בהודעה נכתב כי המשטרה “תנהג באפס סובלנות לפרסומים מסיתים מכל סוג”. לאחר מכן פורסמה גם הודעה של שירות הביטחון הכללי בנושא, ולפיה ראש השירות, רונן בר, התריע בפני המפכ”ל על עלייה בהיקף ההתבטאויות ברשתות החברתיות שיש בהן קריאה לפגיעה פיזית נגד ראש הממשלה ונבחרי ציבור אחרים.

עורך הדין דניאל חקלאי, סנגורו של רז, מסר בתגובה: “מצער שהודעה זו מפרטת תנאי שחרור שטרם נמסרו לזאב עצמו ולי, זהו המשך מקומם לכך שמשטרת ישראל מיהרה לעדכן אתמול שהיא פותחת בחקירה נגד זאב מבלי שאיש טרח לעדכנו אישית ומבלי שזומן בשעות הבוקר ללהב 433… התנהלותה הכללית של משטרת ישראל בפרשה זו מטרידה מאד”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes