הסערה “ברברה” תגיע מחר לישראל: היכונו לגשם כבד, רוח חזקה ושלג בפסגות הגולן

מחר בשעות הבוקר תגיע לארץ מאזור יוון הסערה “ברברה”, ואיתה כמה ימים של רוחות עוצמתיות וגשם כבד. יום שלישי יהיה הקר ביותר מאז תחילת החורף, עם גשם רב וגם שלג בפסגות הגולן. הרוחות יתחילו להיחלש ביום שלישי, הגשם והקור ימשיכו עד רביעי אחר הצהריים. אלה ההשפעות של הסערה על יוון

רוחות עוצמתיות, קור, גשם כבד – וכנראה שגם שלג בפסגות הגולן: אחרי סוף שבוע עם מזג אוויר מתעתע – עם גשם לפרקים ושלג בחרמון – לישראל תגיע מחר (שני) ממערב הסערה שזכתה לשם “ברברה”, והיא תביא עימה אוויר קר, רוחות חזקות מאוד וגם הרבה מאוד גשם. כבר היום מתחזקת הרוח מדרום-מערב, והיא צפויה להמשיך להתחזק לקראת שעות אחר הצהריים והערב – אז ירד גשם בצפון, וייתכן גם אובך בדרום הארץ.

הסערה ברברה צפויה להגיע לישראל מחר בשעות הבוקר. זה יתחיל בצפון הארץ, שם יתחדש הגשם מחר בבוקר, ומאוחר יותר – בשעות הבוקר המאוחרות – ייכנס הגשם גם למרכז ולצפון הנגב. הוא ילווה ברוחות חזקות מאוד עם משבי רוח של עד 80 קמ”ש. מחר צפויה גם ירידה משמעותית בטמפרטורות, וייתכן שהשלג שירד בחרמון בימים האחרונים יגיע גם לפסגות הגבוהות של רמת הגולן ולפסגות הגבוהות מאוד של הרי הגליל.

למרות הסערה הצפויה, לירושלים לא צפוי להגיע שלג לאורך הסערה. יום שלישי צפוי להיות היום הקר ביותר מאז תחילת החורף. יחד עם הקור ימשיכו הגשמים, וייתכן גם שלג שירד בהרי הצפון בגובה 800 מטר ומעלה – ובפסגות הגולן. הרוחות ייחלשו מעט ביום שלישי. ביום רביעי ימשיך להיות קר – והגשמים יימשכו בבוקר עד שעות אחר הצהריים, אז תעזוב אותנו הסערה. ביום חמישי צפוי להיות קר, אבל לא גשום.

ברברה, שמגיעה ממערב, הותירה מאחוריה ביוון שלג כבד – גם באתונה. ביוון נרשמו היום טמפרטורות נמוכות ושלג כבד – שהוביל לסגירת כבישים באזורים הצפוניים של המדינה. ביוון דיווחו כי שירותי הכבאות קראו לאזרחים להימנע מיציאה מהבית, אלא לטובת יציאות הכרחיות. עוד דווח כי נאסרה תנועת אוניות מנמלים שונים, בהם פיראוס. ביוון דווח עוד כי בתי הספר בחבל “אטיקה”, שבו שוכנת הבירה אתונה, ייסגרו מחר בשל מזג האוויר.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes