המשטרה חוקרת את מתנגדי נתניהו – אך לא את פעיל הליכוד שקרא “לנטרל” את היועמ”שית

המשטרה החלה לזמן הבוקר (ראשון) לחקירה פעילים בולטים נגד המהפכה המשפטית בחשד להסתה לאלימות, בראשם זאב רז ועו”ד דוד חודק, זמן קצר לאחר התבטאויותיהם השנויות במחלוקת שפורשו כאיומים על חייו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

עם זאת, אף שהשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר טען כי המשטרה תחקור הסתה הן משמאל והן מימין, כמה תומכי ליכוד בולטים, שהתבטאו בחריפות נגד היועצת המשפטית לממשלה ונבחרי ציבור אחרים, טרם נחקרו אף שעבר פרק זמן ארוך יותר. אחד מהם הוא פעיל הליכוד רמי בן יהודה, שקרא “לנטרל” את היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב-מיארה אחרי הפיגוע הקשה בנווה יעקב בירושלים בשבוע שעבר.

דבריו של בן יהודה, שרק לאחרונה נתבע בתביעת לשון הרע אחרי שכינה בן של ניצולת שואה “גוי”, נגד היועצת המשפטית תועדו במצלמות, אך בחלוף יותר משבוע מהמקרה טרם נפתחה חקירה נגדו בנושא. בן יהודה אף הושעה מקמפיין הליכוד בספטמבר אחרי שתקף מפגינים נגד נתניהו.

להסתה של בן יהודה נגד היועצת המשפטית לממשלה קדמו דבריו של בן גביר, שהטיל עליה, ללא ביסוס, את האחריות לגל הטרור הנוכחי כשטען שהיא לא מאפשרת אטימת בתי מחבלים.

אדם נוסף שמוזכר על ידי מתנגדי נתניהו כמי שהיה צריך להיחקר על הסתה הוא בנו, יאיר, שרמז שיש להוציא להורג גורמים באכיפת החוק ש”תפרו תיקים” לאביו. נתניהו הכחיש לאחר מכן שהוא התכוון לכך.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes