גולדקנופף ביקש לבטל את הבנייה בחיפה – סילמן התנגדה: “לא מבחינים בין דיירים חדשים לקיימים”

השרה להגנת הסביבה עידית סילמן הגיבה היום (ראשון) לפנייתו של שר הבינוי והשיכון הרב יצחק גולדקנופף, שציין במכתב אליה כי הוא שוקל לעצור בנייה חדשה באזור חיפה וזאת על רקע המחקר האחרון שפרסם המשרד להגנ”ס על ההימצאות של מתכות בדמם של תושבי המפרץ.

בתגובתה ציינה סילמן כי “המשרד להגנת הסביבה אינו מבחין בין דיירים חדשים לתושבים קיימים. במקום לעצור את הבנייה החדשה בחיפה, יש לפעול בנחישות ובהקדם כדי לעקור את בעיית הזיהום מן השורש ולהאיץ את פינוי התעשייה הפטרוכימית”.

השרה הוסיפה כי בהסכמים הקואליציוניים סוכם כי יועבר תיקון להחלטת הממשלה 1231 לקידום ופיתוח מפרץ חיפה כך שתכלול תאריך יעד לפינוי התעשייה המזהמת תוך פחות מעשור. נעשתה פנייה על ידינו למנכ”ל משרד רוה”מ להאיץ את עבודת המינהלת לפיתוח מפרץ חיפה במשרד רוה”מ ולהביא את התיקון האמור לאישור הממשלה במסגרת הזמנים שנקבעה.

 

“הפתרון המיטבי העומד בפנינו הוא קידום התיקון להחלטת הממשלה עליו סוכם בהסכמים הקואליציוניים והאצת פינוי התעשייה הפטרוכימית ממפרץ חיפה”, ציינה.

כזכור, המשרד להגנת הסביבה פרסם באחרונה מחקר בתמיכתו ובמימונו, שבחן את ריכוזי המתכות בדמם של תושבי מפרץ חיפה אל מול האוכלוסייה הכללית בישראל. תוצאות המחקרים שמוביל המשרד תורמות ליצירת תמונה עדכנית ולהבנת ההשפעה של גורמים סביבתיים על הבריאות.

עוד כתבות ישראל היום

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes