אמסלם הציב ללשכת ראש הממשלה אולטימאטום: פתרון עד סוף השבוע או שאשאר בחוץ עד סוף הקדנציה

הסערה בליכוד סביב דודי אמסלם עומדת להתפוצץ: ל”ישראל היום” נודע כי בשיחות שקיים אמסלם בימים האחרונים עם גורמים בכירים בסביבתו של נתניהו הוא הציב להם אולטימאטום לפיו עניינו ייפתר עוד השבוע הזה או שיישאר מחוץ לממשלה עד סוף הקדנציה.

מחלוקת קשה בצמרת הליכוד- חבר הכנסת דודי אמסלם דורש סמכויות במשרד המשפטים אך יריב לוין מסרב להעביר לו את הסמכויות אותן הוא דורש. בנוסף דורש אמסלם את תפקיד השר המקשר בין הכנסת לממשלה.

אמסלם לא צריך להוסיף שוט או איום לאולטימאטום שכן המשמעות ברורה – אמסלם ייהפך למבקר חריף ותקיף של הממשלה מספסלי הכנסת.

בשבועות האחרונים משוחח אמסלם רבות עם סביבת נתניהו ובעיקר עם יועצו הקרוב של נתניהו, צחי ברוורמן. אמסלם הבהיר כי אינו מתכוון להמתין יותר למציאת פתרון עבורו והוא נותן ללשכת ראש ממשלה זמן לפתור את הבעיה עד לסוף השבוע הקרוב ואחריו יכריז פומבית כי יישאר בחוץ.

אמסלם דורש סמכויות במשרד המשפטים שבו מחזיק יריב לוין וגם את תפקיד השר המקשר בין הממשלה לכנסת שבו מחזיק יואב קיש.

אלא שיריב לוין לא ממהר לוותר על הסמכויות במשרדו, ובשיחות עם גורמים בקואליציה מסביר כי כל אגף במשרד המשפטים קשור לאגף אחר והפרדת אגפים תגרום לבלבול ובלגן משמעותי.

לוין הסביר לאותם גורמים כי לא מדובר במשרד החינוך שבו קיים אגף חרדי שאותו ניתן לתת לשר חרדי אלא מדובר במקשה שקשה לפזר חלקים ממנה ועל כך עיקר המחלוקת.

אמסלם מצידו לא מוכן לשמוע על תפקיד אחר שכן, כזכור, הציב בתחילת הדרך שני תפקידים בלבד בהם מעוניין – יו”ר הכנסת ומשרד המשפטים ואם לא יגיע למשרד המשפטים ייתפס כמי שנכנע בסופו של דבר.

עוד כתבות ישראל היום

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Would you like to receive notifications on latest updates? No Yes